IPL Epilasyon

IPL EPİLASYON

IPL (intense pulse light) yoğun atımlı ışık anlamına gelir. IPL cihazları,lazer epilasyon cihazları olmamakla birlikte benzer ışık enerjisi ile tahrip etme prensibiyle çalışmakta, epilasyon yanısıra, leke tedavisi, cilt gençleştirme gibi amaçlar için de başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.


İyi markaların FDA onaylı cihazları ile bilinçli çalışılması şartıyla IPL cihazları ile de etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu tür cihazlar ülkemizde çok az sayıda bulunmaktadır. Çok ucuz fiyatlı Çin veya Uzakdoğu malı IPL epilasyon cihazları pazarda çok yaygın kullanılmakta ve bir kısım salon/kuaför gibi sağlık kuruluşu olmayan işletmelerde bu cihazlarla “bitene kadar”, “bitme garantili”, “sınırsız seans” gibi ifadelerle paketler satılmaktadır. Bu yaklaşımların tamamı sözde pazarlama söylemidir ve az ya da çok bir an önce tüketicinin parasını almak amaçlıdır. Herhangi bir klinik dayanakları yoktur.


IPL epilasyon cihazları ile uygulama esnasında cilde jel sürülür ve kristal görünüşlü genelde dikdörtgen kesitli prob cilde temas ettirilerek çalışılır. Hijyen kurallarına uyulması çok önemlidir.

Biz Sizi Arayalım