Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Lipolite

» LIPOLITE – MEZOTERAPİ + VELASHAPE Vücuttaki istenmeyen yağlara ve sellülite karşı, yeni bir tedavi yöntemidir . VelaShape tedavisinin mezoterapi ile birlikte kombine edilerek uygulanmasıdır. Lipolite güvenilir bir şekilde, ameliyatsız olarak sellülit ve vücuttaki istenmeyen yağları, bölgesel olarak ortadan kaldırmak amacıyla uygulanır. Uzun bir iyileşme süreci yoktur. Uygulamadan hemen sonra hastalar günlük hayatlarına devam edebilir.…Devamını Oku.


Forever Young BBL

FOREVER YOUNG BBL NEDİR? Forever Young BBL SCITON BBL (broad band light) ışık kaynağı cihazı ile yapılan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Cildin daha gergin ve diri görünmesini sağlamakla birlikte cilt kalitesini arttırır, kırışıklıkların ve renk düzensizliklerinin giderilmesini sağlar. FOREVER YOUNG BBL NASIL CİLT GENÇLEŞTİRME SAĞLAR? Bu cilt yenileme (rejuvenasyon) tedavisi gen yapılarınını değiştirerek daha genç…Devamını Oku.


Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Profraksiyonel (SCITON firmasının patentli Er Yag fraksiyonel lazer teknolojisidir) lazer tedavisi cildin genel yapısında iyileşme sağlamak amacıyla kullanılan konforlu ve çok hızlı iyileşme süreci olan bir lazer prosedürüdür. Bu prosedür hastanın cilt yapısı, ihtiyaçları ve beklentileri çerçevesinde kişisel olarak planlanır. Akne izleri tedavisi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. İnvasive (aşındırıcı) bir yöntemdir. Fraksiyonel Lazer…Devamını Oku.


Dermatoskopi

DERMATOSKOPİ (Cilt lezyonları erken tanı yöntemi) Dünyada yaşanan ekolojik denge bozukluğu benleri kanser öncüleri haline getirebilmektedir. Vücudunda 50’den fazla ben bulunan kişiler cilt kanseri açısından daha yüksek risk taşırlar. Periyodik aralıklarla kontrol edilmeleri gerekir. Dermatoskopi deri yüzeyi mikroskopisidir; benlerin ve pigmentli diğer lezyonların tanısında yaygın bir şekilde tüm dünyada dermatolog lar tarafından kullanılmaktadır. Dermatoskopi yağlanmış…Devamını Oku.


Koter

KOTER Elektrokoterler tıbbın Cildiye, K.B.B, kadın doğum genel cerrahi, beyin cerrahi, diş hekimliği, ve veterinerlik dallarında koagülasyonla (pıhtılaştırılarak) operasyon yapmakta kullanılırlar. Elektrokoterler, yüksek frekanslı RF dalga üretirler. Bu dalgalar, uygulama noktasında ani ısı oluşturarak canlı hücrelerin sıvısını buharlaştırırlar ve hücre zarını parçalayıp yok ederler. Bu parçalanmanın zincirleme devamı ile kesme ve yok etme işlemleri gerçekleşir.…Devamını Oku.


Kriyoterapi

Kriyoterapi ya da halk arasında bilinen adı ile dondurma tedavisi anormal dokuları dondurarak tahrip etmek esasına dayanan bir tedavi şeklidir. Dondurma işleminde kullanılacak olan gaz prob içinden geçirilir ve probun ucunun aşırı derecede soğumasına (yaklaşık -90 derece) neden olur. Soğutmada kullanılan gaz basınç ile probun ucuna itildiğinde gaz aniden hacim olarak genişler ve etraftan ısı…Devamını Oku.


Metabolic Balance

METABOLIC BALANCE | Metabolik Balans Metabolic Balance Nedir? Metabolic Balance standart reçetelerle tariflenmiş diyetler yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan, sağlığınızı koruyarak, açlık çekmeden kilonuzu düzenleyebileceğiniz, hayat kalitenizi ve enerjinizi ciddi şekilde arttıran kişiye özel oluşturulmuş bir beslenme programıdır. Metabolic Balance sistemi beslenme konusunda uzman olan tıp doktoru Wolf Funfack tarafından geliştirilmiştir. Metabolik Balans…Devamını Oku


Lazer Peeling

Lazer Peeling Nedir? Yaşlanmanın ve olumsuz çevre koşullarının (güneş, çevre kirliliği, kozmetikler, makyaj malzemeleri vb) etkisi ile zamanla cilttte, özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklar ve renk düzensizlikleri oluşmaktadır. Lazer peeling bu olumsuz oluşumların giderilmesi veya belirginliğinin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle ağız ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi ve cilt kalitesinin yükseltilmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Lazer peeling…Devamını Oku.


Lazerle Akne Sivilce izi Tedavisi

Lazerle Akne İzi Tedavisi Yüzeyel ve orta derinliklteki akne izleri tedavisi amacıyla ablative (cildi soyarak), non-ablative (cildi soymadan) ve fraksiyonel gibi farklı lazer sistemleri etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Lazerle akne izi tedavisi iki farklı prensip ile gerçekleştirilmektedir. 1- Lazerle cilt soyma olarak da bilinen laserle yüzeyel skar dokusunu kaldırma yöntemi 2- Lazer enerjisi ile dermiste…Devamını Oku.


Lazerle Sivilce Tedavisi

AKNE (SİVİLCE) TEDAVİSİ AMACIYLA UYGULANAN YÖNTEMLER • Lazerle akne tedavisi • Yoğun atımlı ışık kaynağı, mavi ışık(IPL, UPL, BBL) ile akne tedavisi • Steroid Enjeksiyonu • Kimyasal Peeling • Antibiyotikler • Retinoid içeren ilaçlar Lazerle Akne tedavisi ve yoğun atımlı ışık tedavisi özellikle ilaçla tedaviye cevap vermeyen hastalar için etkili alternatifler olabilmektedir. Aynı zamanda oral…Devamını Oku.


Cilt Yenileme

LAZERLE CİLT YENİLEME, LAZER CİLT GENÇLEŞTİRME Uzun yıllardan beri insanlar daha genç görünmek ve yaşlanmanın görünür etkilerini azaltmak amacıyla çeşitli cerrahi tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Yüz germe operasyonları bunların en yaygın örnekleridir. Sonuçta, yüz germe operasyonu ciddi bir ameliyattır ve anestezi, dokuların kesilmesi, tekrar dikilmesi, uzun iyileşme süreci, enfeksiyon riski anlamına gelmektedir. Asimetri, doğal olmayan görüntü…Devamını Oku.


Lazerle Leke Tedavisi

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ YÖNTEMİ İLE CİLT LEKELERİ NASIL TEDAVİ EDİLİR? Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan…Devamını Oku.


Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ Kılcal damar lezyonları hemanjioma, telangiectasia, angioma veya port-wine stain olarak adlandırılır. Bu lezyonlar deri yüzeyine yakın bir ağ oluşturacak yapıda olup derinin pembe, kırmızı veya mor renkli görünmesine sebep olur. Kılcal damar tedavisi için yakın tıp tarihinde çok çeşitli yöntemler kullanılmıştır. Geleneksel cerrahi yöntemler (skin grafting), çeşitli madde enjeksiyonları, elektrocerrahi (electrosurgery),…Devamını Oku.


Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ HANGİ TİP SAÇ DÖKÜLMELERİNDE UYGULANIR ? Tedaviye başlamadan önce uzman doktorunuz tarafından ayrıntılı saç ve saçlıderi muayeneniz yapılmalıdır. Gerekiyorsa laboratuar tetkikleriniz yapılarak saç dökülmenizin nedeni tespit edilir. Skatriyel(kalıcı saç kaybı) olmayan saç kayıplarında mezoterapi uygulanabilir. Mezoterapiye engel teşkil eden bir durumunuzun olup olmadığı saptandıktan sonra tedaviniz planlanmalıdır. SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR…Devamını Oku.


Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ (ALOPESİ) Saç dökülmesi terimi saçlardaki hafif incelmeden tüm saçların kaybına kadar farklı saç problemlerini tarif ederken kullanılmaktadır. Normal şartlarda kafamızdan günde 50-100 arasında saç kılı dökülür. Bundan fazla dökülme yaşın ilerlemiş olması, bazı ateşli hastalıklar, tiroid hastalıkları, kansızlık, verem, şeker hastalığı gibi bütün vücudu etkileyen hastalıklardan sonra görülür. Tıp dilinde alopesi adı verilensaç…Devamını Oku.


Green Peel

GREEN PEEL Dermatolojinin Kozmetikle Buluşması - Tamamen Bitkisel Bazlı Cilt Yenileme Metodu Kaynağı doğadan gelen, tamamen bitkisel, Green Peel ışıltılı, taze, düzgün ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. 40 yıldan uzun bir süredir uygulanmakta olan Green Peel zararlı yan etkilerden uzak bir cilt soyma metodu olarak kabul görmektedir. Dünyada Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya,…Devamını Oku.


Cilt Bakımı Kürleri

DERMATOLOJİNİN KOZMETİKLE BULUŞMA NOKTASI Dr. Schrammek Cilt Bakımı ürünleri Dr. Schrammek markasının arkasında Dermatolog ve Annergolog Dr. Christine Schrammek – Drusio bulunmaktadır. Dr. Christine Schrammek yıllarca kendi muayenehanesi ve cilt kliniklerinde binlerce hastanın cilt problemlerini tedavi etmiştir. Çalışmaları sırasında cilt bakımı konusuna özel bir eğilimi olan Dr. Schrammek daha sonra çalışmalarına kendi aile şirketinde komple…Devamını Oku.


Cilt Bakımı

Cildimiz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik( ailesel) faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder. Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişikliği(sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar) gevşeklik ve esneklik kaybı gözlenir. Bu durum bakımsızlıkla…Devamını Oku.


Scarlet S RF

SCARLET (iğneli radyofrekans) İLE CİLT GENÇLŞETİRME, AKNE İZİ TEDAVİSİ SCARLET S NEDİR? Scarlet S fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans teknolojisi, mikroiğne elektrodlar ile uygulanan minimal invazif fraksiyonel bipolar radyofrekans tedavisidir. SCARLET S TEKNOLOJİSİ NEDİR? Scarlet S uygulaması sırasında cihazın başlığında yer alan 25 adet mikroiğne 0,5 mm ile 3,5 mm arasında hassas derinlik kontrolü ile dermis ve…Devamını Oku.


Forever Young BBL

FOREVER YOUNG BBL NEDİR? Forever Young BBL SCITON BBL (broad band light) ışık kaynağı cihazı ile yapılan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Cildin daha gergin ve diri görünmesini sağlamakla birlikte cilt kalitesini arttırır, kırışıklıkların ve renk düzensizliklerinin giderilmesini sağlar. FOREVER YOUNG BBL NASIL CİLT GENÇLEŞTİRME SAĞLAR? Bu cilt yenileme (rejuvenasyon) tedavisi gen yapılarınını değiştirerek daha genç…Devamını Oku.


PRP ile Cilt Yenileme

PRP (PLATELET RICH PLASMA) PRP nedir?) “Platelet rich plasma” platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen yöntemin kısaltılmış adıdır. Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. PRP enfeksiyon riskini…Devamını Oku.


Peeling

PEELING (KİMYASAL SOYMA) Peeling dermatolojide derinin üst tabakasının soyulması anlamına gelmektedir. Bu işlemin amacı derinin güneş, çevre etkileri ve yaşlanmadan dolayı yıpranmış olan üst tabakasının kaldırılarak alttan daha taze ve canlı görünümlü derinin gelmesini sağlamaktır. Derinin cansız görünümünü tedavi etmek, leke ve izlerden arındırmak amacıyla çok eski yıllardan beri mekanik aşındırma yöntemleri kullanılmıştır. 1950’lerden itibaren…Devamını Oku.


Cilt Yenileme

Cilt Yenileme ve Cilt Gençleştirme Uzun yıllardan beri insanlar Cilt Yenileme ile daha genç görünmek ve yaşlanmanın görünür etkilerini azaltmak amacıyla çeşitli cerrahi tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Yüz germe operasyonları bunların en yaygın örnekleridir. Sonuçta, yüz germe operasyonu ciddi bir ameliyattır ve anestezi, dokuların kesilmesi, tekrar dikilmesi, uzun iyileşme süreci, enfeksiyon riski anlamına gelmektedir. Asimetri, doğal…Devamını Oku.


Kimyasal Peeling

KİMYASAL PEELİNG NEDİR ? Kimyasal peeling donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak için uygulanan yöntemlerden biridir. Ayrıca ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi, yüzeyel kırışıklıkların, akne ve izlerinin tedavisi için de kullanılır. Kimyasal peeling ile cildin temizliği, doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda ciddi gelişme sağlanabilir. Ayrıca cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıkları da azaltır. KAÇ…Devamını Oku.


Enzim Peeling

COSMELAN İLE LEKE TEDAVİSİ Cosmelan, melasma ve özellikle hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde etkili yöntemlerden biridir. Cosmelan ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılar. Her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir. Kimyasal peeling materyallerinde yer alan TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski minimumdur. Ciltte yara oluşturmaz, İyileşme süreci yoktur. 1-4…Devamını Oku.


Cilt Lekeleri

PİGMENTASYON BOZUKLUKLARI (Hipermelanoz=LEKE): Normal deri rengi dört biyolojik maddenin karışımından oluşur. Bunlar İndirgenmiş hemoglobin (mavi) Oksihemoglobin (kırmızı) Karotenoidler (sarı) gıdalarla dışarıdan alınır. Melanin (kahverengi) Deri renginin asıl belirleyicisi melanindir. Melanin, melanosit adı verilen özel epiderm hücreleri tarafından sentezlenir ve dağıtılır. Melaninin derideki miktarı ve dağılımı insan derisinin üç ana renginin (siyah, esmer ve beyaz )esasını…Devamını Oku.


Lazerle Leke Tedavisi

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ YÖNTEMİ İLE CİLT LEKELERİ NASIL TEDAVİ EDİLİR? Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan…Devamını Oku.


Dolgu Enjeksiyonu Sık Sorulan Sorular

» DOLGU MADDELERİ ETKİSİ NE KADAR SÜRER ? Kullanılan dolgunun tipine göre değişir. 6 ay ile 24 aya kadar etkiler devam eder. Etkinin kalıcılığı kullanılan maddenin tipi dışında dolgu yapılan saha ve hastaya özgü niteliklere göre değişkendir. Kalıcı dolgu maddelerinin etkileri teorik olarak ömür boyudur ancak henüz uzun yıllara dayanan bir tecrübe yoktur. Dolgu Tedavisi…Devamını Oku.


Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu – Enjeksiyon Yöntemi ile Yüz Estetiği Yaşlanmanın en önemli etkilerinden bir tanesi de yüzde hacim kaybı oluşmasıdır. Genç yaşlarda yüz olgun bir üzüm tanesi gibidir; dolgun, hacimli ve kırışıksız. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki hacim azalır ve yüz kuru üzüm görüntüsü almaya başlar. Hacim kaybolur ve kırışıklıklar oluşur. Yüz germe gibi ameliyatlı uygulamalar ile kırışıklıklar…Devamını Oku.


Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Dudak Dolgunlaştırma Dudak Dolgusu ile Dudaklar ´ın yüz ifadesine en çok etki eden detaylardan biridir. Yapısal olarak ince dudaklara sahip olan veya yaşla birlikte hacim kaybı nedeniyle dudaklarında incelme söz konusu olan bireyler dudaklarına bir miktar hacim ve dolgunluk kazandırmayı arzu edebilmektedir. Ayrıca bazı hatların belirginleştirilerek dudağa daha estetik bir görünüm verilmesi mümkündür.…Devamını Oku.


Dolgu Maddeleri

» DOLGU MADDELERİ NERELERDE KULLANILIR ? Dolgu Enjeksiyonları Nerelerde Kullanılır - Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır? - Dudak dolgunlaştırılması. - Akne izleri giderilmesinde. - Çökük yanaklar. - Derin yüz çizgilerinin Tedavisi - Kırışıklık Tedavisinde - Derideki Katlantıların Giderilmesinde - Kaza veya travma sonucu oluşan deformiteler - Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırılmasında - Göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde…Devamını Oku.


Dolgu Enjeksiyonu Nedir

Dolgu » KIRIŞIKLIKLAR VE ÇİZGİLER NEDEN OLUŞUR ? Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına…Devamını Oku.


Botoks Sık Sorulan Sorular

- Kimlere Botox Uygulanamaz? Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir. - Botox yılan zehirimidir? Hayır. Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Pek çok antibiyotikle aynı yöntem kullanılarak üretilmektedir. Botoks Felç Yaparmı? Hayır.…Devamını Oku.


Botoks Maddeleri – Taklit Botoks

Kozmetik amaçlı botulinum toksin enjeksiyonu ile ilgili ilk bilimsel çalışmalar 1989 ve 1992 yıllarında yayınlanmıştır. Allergan firmasının BOTOX marka ilacının 2002 yılında alın ve göz çevresi kırışıklıkların giderilmesi ile ilgili FDA onayı almasından sonra ise kullanımı tüm dünyada hızla yaygınlaşmıştır. Bugüne kadar milyonlarca botox uygulaması yapılmıştır ve dünyada en yaygın kullanılan kozmetik işlem haline gelmiştir.…Devamını Oku.


Botox Fiyatları

Botox fiyatları 2 ana parametreye bağlıdır. Kullanılan ilacın fiyatı ve doktorun sanatına biçtiği değer. Botox enjeksiyonu aşı yapar gibi sıradan bir enjeksiyon işlemi değildir. Hastanın talebi doğrultusunda kas hareketlerinde ne kadar kısıtlama sağlanacağı, örneğin kaşların ne kadar kaldırılacağı, kırışıklıkların giderilirken doğal görünümün ne kadar muhafaza edilebileceği işlemi yapan doktorun kullandığı teknik ve ustalığı ile ilgilidir.…Devamını Oku.


Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Tedavisi Botoks tedavisinin kullanımının diğer bir alanı da literatürde hiperhidrosis olarak geçen aşırı terlemelerdir. En sıklıkla el içi ve koltuk altı terleyen bölgelerdir. Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi Hem kadın hem de erkeklerde sosyal yaşamı etkileyebilecek ölçüde rahatsızlık oluşturabilir. Botoks tedavisinin etkisi 6-9 ay devam eder. Botoks, terleme probleminde mükemmel sonuç veren bir…Devamını Oku.


Botoks Nedir?

Botoks Dünyada En yaygın Olarak Kullanılan Medikal Kozmetik Uygulamadır Botoks, dünyada her geçen gün popülerliği artan, kırışıklık tedavisi amacıyla dünyada en yaygın olarak kullanılan medikal kozmetik uygulamadır. 2013 yılında sadece Amerika’da yaklaşık 5.000.000 işlem yapılmıştır. Kozmetik amaçlı kullanımla ilgili 1989 ve 1992 yılında çalışmalar başlamış, özellikle Allergan firmasının ürettiği botox marka ilacın 2002 yılında; göz…Devamını Oku.


Lipoliz

» LİPOLİZ NEDİR? - NASIL ETKİ EDER? Lipoliz dünyada pek çok medikal klinikte bölgesel yağların giderilmesi amacıyla uygulanmakta olan bir tedavi yöntemidir. Lipoliz, özel olarak hazırlanmış bir ilaç kombinasyonunun çok ince iğneler ile vücudun sorunlu olarak tespit edilen bölgelerine enjekte edilmesi suretiyle uygulanır. Lipoliz Lipoliz uygulamasında kullanılan ilaç fosfatidilkolin (soya yağı ekstresi) 'dir. Lipoliz uygulamasında…Devamını Oku.


Velashape

VELASHAPE İLE SELÜLİT TEDAVİSİ, BÖLGESEL ZAYIFLAMA Vücut şekillerinden ve kilolarından bağımsız olarak yirmi yaşın üzerindeki kadınların büyük bir çoğunluğu selülit problemi yaşıyor. Kadınlar geleneksel pahalı medikal prosedürlerle sınırlanan çözümlerden daha etkin ve uzun süreli çözümlere yöneliyorlar. Dünyadaki tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut... Teknolojinin gelişimiyle birlikte cerrahi müdahele olmaksızın selülitlerden kurtulmak…Devamını Oku.

Mezoterapi

» MEZOTERAPİ NEDİR ? Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların , karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Latince mezo(orta) ve terapi(tedavi) kelimelerinden meydana gelmiş olup orta deritedavisi anlamındadır.1952’de Dr. Michel Pistor’un tesadüfen geliştirdiği mezoterapi 1987’de Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir. Tüm dünyada birçok…Devamını Oku.


Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama nedir? Bölgesel zayıflama vucudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgeler…Devamını Oku.


Selülit Nedir

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir yapıdır. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portokal kabuğu görünümüne neden olur. bknz. ilgili konular... Mezoterapi İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel İncelme Velashape İle…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Sık Sorulan Sorular

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR ? Lazer epilasyon yöntemi ehil kişilerce yapıldığı takdirde etkili ve güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazerin ürettiği belirli bir dalga boyunda oluşan ışık enerjisi cilde zarar vermeden geçerek direk kıl köküne ulaşır ve sadece kıl kökünü tahrip eder. Radyasyon içermez, vücutta röntgen ışını tarzı artık bırakmaz, kansorojen olduğunu gösteren herhangi bir klinik…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları nın AYAKTA TEŞHİS VE TEDAVİ YAPILAN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI HAKKINDA YÖNETMELİK gereği yayınlanması yasal değildir. Lazer epilasyon fiyatları ve Lazer epilasyon kampanyaları hakkında bilgi için biz email veya telefon ile ulaşabilirsiniz. İletişim sayfası için tıklayınız... Lazer epilasyon fiyatları çok geniş bir aralıkta olup bazen bu hizmetten yararlanmak isteyen adayların kafasını karıştırabilmektedir. Fiyatları…Devamını Oku.


Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Yakın tarihlere kadar epilasyonun tamamen bayanlara özgü bir işlem olduğu düşünülürdü. Erkeklerde ise sadece vücut geliştirmeci, yüzücü, bisikletçi ve dansçı gibi sınırlı bir grubun ilgisini çekmekteydi. Günümüzde ise giderek erkeklerde de aşırı kıllanmaya karşı çeşitli epilasyon yöntemlerinin kullanılması yaygınlaşmıştır. Lazer epilasyon aşırı kıllanmadan rahatsız erkekler için de uygun bir yöntemdir. Erkeklerin de…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Yan Etkileri

LAZER LE EPİLASYON GÜVENLİMİDİR? Lazerle epilasyon ehil kişilerce yapıldığı takdirde en konforlu, etkili ve güvenli kalıcı epilasyon yöntemidir. Lazerin ürettiği enerji belirli bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır. Cilde zarar vermeden geçerek direk kıl köküne ulaşır ve sadece kıl kökünü tahrip eder. Nd Yag lazerler kıl kökünü besleyen kılcal damarları da hedefler. Lazer ışınları radyasyon içermez,…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Seans Süreleri

LAZER EPİLASYON SEANS SÜRELERİ Lazer epilasyonun diğer epilasyon tekniklerine göre en büyük avantajı tedavinin geniş bölgelerde dahi çok kısa sürede tamamlanabilmesidir. Lazerli epilasyon tedavi süresi uygulamanın yapıldığı bölgeye ve kıl yoğunluğuna bağlıdır. Örneğin dudak üstü 2-3 dakika sürerken komple bacak 1 saat sürebilmektedir. Aşağıdaki tabloda bölgelere göre tedavi süreleri verilmiştir:Lazer Epilasyon Yapılan Bölge…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce gerekiyorsa ağrı eşiği düşük kişilerde cilde topikal bir anestezik krem uygulanabilir. Lazerlerin büyük bir çoğunluğu işlem esansında cildi gaz, soğuk hava veya su soğutmalı başlık yardımıyla soğutan sistemlere sahiptir. Soğutma sistemlerinin amacı ciltte yanık ve lekelenme riskini azaltmak, daha etkin doz çalışılmasına imkan vermek ve…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Öncesi – Sonrası

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ Tedaviye başlamadan önce uzman bir doktora başvurulmalı ve aşağıda belirtilmiş kişisel özellikler değerlendirilmelidir: • Cilt tipi (güneşe karşı hassasiyet, bronzlaşma kabiliyeti) • Kıl rengi • Kıl kalınlığı ve yerleşimi • Cilte bronzluk olup olmadığı • Daha önce uygulanan epilasyon metodları • Daha önce veya aktif kullanılan ilaçlar, • Geçirilen hastalıklar(ovarian ve tiroid…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılır

LAZER EPİLASYON MERKEZİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? Lazer epilasyon ve diğer dermatolojik lazer tedavileri uzman kişilerce doğru uygulanmak kaydıyla güvenli ve etkili sonuçlar sağlarlar. Herhangi bir lazer tedavisine başlamadan önce dikkat edilecek hususlarla ilgili aşağıdaki ipuçlarını dikkate almak yararınıza olacaktır. Lazer epilasyon tekrarlayan seansları olan uzun bir süreçtir. Tedavinin gerçek performansını değerlendirmek yaklaşık 1 yıl…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Hakkında Gerçekler

Lazer epilasyon tıbbi bir tedavi yöntemidir. Güvenilir ve belirli onayları almış üreticilerin cihazlarının uzman kişiler tarafından kullanılması şartıyla uygun cilt tiplerinde belli oranlarda kalıcı epilasyon sağladığı ispatlanmıştır. Ancak her bireyde aynı seans sayısı sonucunda, aynı şekilde yüksek oranda başarı sağlanamayabilir. Genelde cilt tipine göre bayanlarda % 70- % 90, erkeklerde % 60 - % 80…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Cihazları

Hangi Lazer Epilasyon Cihazı Daha Etkilidir? En iyi lazer epilasyon cihazı göreceli bir kavramdır. Her lazer epilasyon cihazı ’nın teknolojisine göre üstün olduğu, zayıf olduğu hususlar söz konusudur. Ayrıca her cihaz her cilt tipi için ideal olmayabilir. Alexandrite lazer, Nd Yag lazer ve Diode lazer ‘lerle kalıcı epilasyon sağlandığı FDA(Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından…Devamını Oku.


Lazer Epilasyonun Avantajları

- Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar - Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir, yan etki riski çok az olan bir yöntemdir - Bacak, sırt gibi geniş alanlarda kısa sürede uygulama olanağı sağlar - Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar - Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf…Devamını Oku.


Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon: Rahatlığının Tadını Çıkarın Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Yaklaşık 20 yıldır üzerinde çalışmalar yapılan bu işlem 1990’ların sonuna doğru ticari olarak yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Lazer epilasyonun gözlemlenebilir etkisi dermatoloji toplulukları tarafından kabul edildi ve bu amaca yönelik üretilen araçlarla kliniklerde hatta bazen evlerde bile…Devamını Oku.

Biz Sizi Arayalım