Botox Fiyatları

BOTOX FİYATLARI

Botox fiyatları 2 ana parametreye bağlıdır. Kullanılan ilacın fiyatı ve doktorun sanatına biçtiği değer. Botox enjeksiyonu aşı yapar gibi sıradan bir enjeksiyon işlemi değildir.


Hastanın talebi doğrultusunda kas hareketlerinde ne kadar kısıtlama sağlanacağı, örneğin kaşların ne kadar kaldırılacağı, kırışıklıkların giderilirken doğal görünümün ne kadar muhafaza edilebileceği işlemi yapan doktorun kullandığı teknik ve ustalığı ile ilgilidir. Yüz anatomisinin, (özellikle kaslar) hangi kasın hangi hareketi yaptırdığı, hangi kırışıklığın hangi kas hareketinden kaynaklandığı, nereye ne kadar madde enjekte edilirse hangi kasın ne kadar hareket kabiliyetini kaybedeceği gibi detayların çok iyi bilinmesi uygulamanın başarısını belirleyici detaylardır.


Allergan firması tarafından üretilen ve işleme adını veren Botox marka ilaç oldukça pahalıdır. Bu ilaç cam bir flakon içerisinde kristalize formda ve donmuş olarak muhafaza edilir. Taşınması ve uygulanmaya kadar saklanması sırasında soğuk zincirin kopmaması gereklidir. İlaç çözülürse etki süresi yavaş yavaş kısalmaya başlar.


İlaç uygulamadan hemen önce sulandırılır ve uygulanır. 100 üniteden oluşan bir flakonun bayanlarda genelde yarısı veya nadiren biraz fazlası kullanılır. Randevular birbirine yakın olması halinde 1 flakon genelde 2 kişi için yeterli olabilir. Bu durumda botoks fiyatı biraz daha uygun olabilmektedir.


Dikkat!!

Pazarda fiyatı daha hesaplı botilinum toxin ürünleri de mevcuttur. Uzakdoğu veya Çin’den gelen ürünlerin pazarlandığı da duyulmaktadır. Bu materyaller kullanıldığında, veya ilaç tarif edilenden fazla sulandırıldığında ucuz botox fiyatları verilebilmektedir. Ruhsatsız ürünlerin sağlık açısından risk oluşturabileceği unutulmamalıdır. İlaç fazla sulandırıldığında ise kırışıklıklarınız açılmayabilir veya ilacın etkisi 2 – 3 ayda geçebilir. Aşırı ucuz botox fiyatları’na ihtiyatla yaklaşılmalıdır.

DOKTORUNUZA SORUN


DOKTORUNUZA SORUN


Biz Sizi Arayalım